.REJESTRACJA

 • Start  / 
 • Lepiej ubezpieczyć samochód online czy u agenta ?

lepiej ubezpieczyć samochód online czy u agenta?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców po zakupie samochodu wybierając ubezpieczyciela. Jeszcze kilka lat temu tendencja zawierania umów ubezpieczenia OC i AC u agenta była wzrostowa, lecz w dzisiejszych czasach coraz częściej wybierane są usługi online ze względu na niższe ceny polisy oraz oszczędność czasu.

Jak do tego doszło ?

Dawniej wyłączność na zawieranie polis komunikacyjnych w Polsce posiadała tylko firma PZU, w związku z czym nie było wtedy konkurencyjnych firm ani możliwości wybierania korzystniejszych ofert według własnych potrzeb. Z biegiem lat na rynku zaczęli pojawiać się inni ubezpieczyciele oferując korzystniejsze warunki co automatycznie spowodowało obniżenie cen.

Po latach przepełniony autami rynek motoryzacyjny oraz duże zapotrzebowanie na produkty komunikacyjne spowodował pojawienia się dziesiątek firm ubezpieczeniowych. Jedną z nich było towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4, które pojawiło się na naszym rynku w 2003 r. jako pierwsze oferując możliwość zawarcia umowy online na polisę OC/AC. W ślad za LINK4 poszły wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiając również swoim klientom zawieranie umów online co zmieniło polski rynek ubezpieczeń.

Ale czy to oznacza, że agenci ubezpieczeniowi są już nie potrzebni ?

Absolutnie nie … faktem oczywiście jest, że zawieranie umów za pośrednictwem internetu pozwala zaoszczędzić nam sporo czasu i pieniędzy ale przyniesie również sporo trudności zwłaszcza osobom w starszym wieku. Duża ilość wymaganych danych oraz ogromna konkurencja na rynku utrudnia odnalezienie właściwej dla nas oferty. Jeżeli nie chcemy sami szukać odpowiedniej oferty możemy wówczas skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego, który wyszuka dla nas najkorzystniejszą ofertę. Zatem agencje ubezpieczeniowe zawsze będą potrzebne lecz jak wskazują statystyki ich ilość na rynku będzie spadać z uwagi na rosnący rozwój produktów internetowych.

Jakie korzyści niesie ze sobą zawarcie umowy online ?

Przy zawieraniu umowy online przede wszystkim oszczędzamy nie tylko czas, który byśmy poświęcili na wizytę u agenta ale także pieniądze dzięki dziesiątkom dostępnych ofert. Szeroki dostęp wyboru polis zapewniają nam twórcy stron internetowych przedstawiających zestawienie ofert towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na polskim rynku. Kalkulatory polis ubezpieczeniowych zaprojektowane są tak by w łatwy sposób określić nasze potrzeby tak jak ma to miejsce podczas bezpośredniej rozmowy z agentem czy pracownikiem infolinii. Dodatkową zachętą do zawarcia umowy zdalnie stosowaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe są wprowadzane obniżki ceny. Często występują one w postaci kodów promocyjnych bądź upustów za dokonanie jednorazowej opłaty za pośrednictwem systemu płatności mobilnych BLIK.

Korzyści z zawierania umów w formie elektronicznej jest wiele i to właśnie sprawia, że od 2003 r. ilość produktów internetowych świadczonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe nieustannie rośnie.

Czy należy się obawiać zawarcia umowy przez internet ?

W dzisiejszych czasach proces zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym przez internet jest całkowicie bezpieczny. Nowoczesne aplikacje na stronach internetowych wykorzystują szyfrowanie danych, które całkowicie uniemożliwia przechwycenie wrażliwych danych osobowych. Oczywiście warunkiem jest przesyłanie danych ze strony stosującej protokół szyfrowania https z certyfikatem SSL, który gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych informacji.

Podsumowanie

Co przyniesie przyszłość ? … Tego do końca nikt nie wie.

Wiadome jest natomiast, że rozwój technologiczny i brak czasu u potencjalnych klientów powoli działa na korzyść produktów sieciowych. Specjaliści z branży IT nieustanie opracowują coraz bardziej intuicyjne narzędzia, które mają za zadanie ułatwić wyszukiwanie najlepszej polisy OC/AC osobom nie korzystającym na co dzień z internetu. Firmy ubezpieczeniowe inwestują w taki system pozyskiwania klienta ze względu na oszczędności, które za sobą niesie. Przeniesienie usług do internetu pozwala zaoszczędzić przedsiębiorstwom na wynajmowanych powierzchniach biurowych, ograniczeniu ilości osób zatrudnionych oraz kosztownych szkoleniach pracowników bez których nie mogli by zostać agentami ubezpieczeniowymi.

Zawsze będą zwolennicy tradycyjnych wizyt w agencji ubezpieczeniowej lecz patrząc w przyszłość można zakładać, że w znacznym stopniu tradycyjna forma zostanie wyparta przez nieustannie rozwijające się technologie internetowe.

rejestracja pojazdu

Administracja w domu nic prostrzego !

teraz zarejestrujesz pojazd lub wykonasz tłumaczenie nie wychodząc z domu.

Czytaj więcej
rejestracja pojazdu

Akcyza przez internet ! Nowość

opłać podatek akcyzowy przez internet z domu

Czytaj więcej

Obsługujemy całe województwo pomorskie

potrzebujesz pomocy w innym mieście
skontaktuj się z nami

 • GDAŃSK
 • GDYNIA
 • SOPOT
 • PRUSZCZ GD
 • KOŚCIERZYNA
 • KARTUZY
 • WEJHEROWO
 • MALBORK
 • TCZEW
 • PUCK
 • STAROGARD GD
 • WŁADYSŁAWOWO
Kontakt

Masz pytania ?

porozmawiaj z naszym konsultantem

Proszę wybrać interesujący temat i przesłać swoje dane kontaktowe, nasz konsultant skontaktuję się z Państwem i odpowie na każde pytanie.