Szybka rejestracja pojazdów sprowadzonych w Gdańsku i Województwie Pomorskim. Wszystkie formalności po sprowadzeniu samochodu z zagranicy w jednym miejscu! Formalności związane z odprawą w urzędzie celnym oraz rejestracją w wydziale komunikacji - teraz nie musisz jeździć do urzędu, wypełniać wniosków, wyliczać deklaracji i stać w kolejkach wszystko wykonamy za ciebie a gotowe tablice rejestracyjne dostarczymy pod wskazany adres.
UWAGA: KLIENTÓW CENIĄCYCH SOBIE CZAS ORAZ WYGODĘ ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ USŁUGĄ REJESTRACJI ZA KLIENTA. UCHRONI TO PAŃSTWA OD WOLNYCH DNI Z PRACY, ROZBUDOWANEGO APARATU BIUROKRACJI ORAZ KOLEJEK URZĘDOWYCH. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREJESTROWANIA POJAZDU W DOMU! PRZYJEŻDZAMY, ODBIERAMY DOKUMENTY, FINALIZUJEMY WSZELKIE CZYNNOŚCI ADMINISTRACYJNE A GOTOWE TABLICE DOSTARCZAMY POD WSKAZANY ADRES.
Decydując się na sprowadzenie samochodu lub innego pojazdu z zagranicy musimy liczyć się nie tylko z kosztami związanymi z rejestracją w urzędzie miasta ale również z należnościami podatkowymi. Zakupu dokonać możemy na osobę fizyczną lub firmę z zastrzeżeniem że w przypadku zakupu na działalność od innej zagranicznej firmy zobowiązani będziemy do opłacenia dodatkowo podatku VAT. W przypadku transakcji zawartych przez osoby fizyczne uiścić będziemy musieli jedynie podatek akcyzowy.
Rejestracja auta odbywa się we właściwym organie rejestrującym czyli wydziale komunikacji(właściwy urząd miasta lub starostwo powiatowe względem miejsca zameldowania lub zamieszkania). Posiadając wszelkie niezbędne dokumenty urząd na wniosek właściciela pojazdu dokonuje czasowej rejestracji wydając tzw. miękki dowód. Czasowy dowód rejestracyjny ważny jest 30dni a po upływie tego terminu należy właściwy już dokument odebrać w wyznaczonym wydziale komunikacji. Klienci rejestrujący pojazdy za pośrednictwem naszej firmy mogą pozostawić czasowy dowód do wymiany i odebrać sobie po 30 dniach docelowy już dowód rejestracyjny w naszym biurze.
Poniżej wymieniamy najczęściej wymagane dokumenty potrzebne do sfinalizowania rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Wymieniona dokumentacja może różnić się w przypadku pojazdów specjalnych, przerobionych, zakupionych na aukcjach, wykupionych z zajęć komorniczych lub w innych nie przewidzianych okolicznościach gdzie organ do tego uprawniony wydał inne niestandardowe dokumenty.
Należy pamiętać że poszczególne miasta i znajdujące się w nich urzędy wymagają często innych dokumentów, deklaracji, wniosków lub tłumaczeń. Warto więc skontaktować się z przedstawicielem naszej firmy aby potwierdzić jakie dokładnie dokumenty będą wymagane podczas rejestracji.
Uwaga aby zarejestrować pojazd sprowadzony z krajów członkowskich należy w terminie 14dni od daty wprowadzenia do Polski opłacić podatek akcyzowy. Decyzje o uiszczeniu wymaganego podatku należy dostarczyć do wydziału komunikacji wraz z w/w dokumentami niezbędnymi do rejestracji.
Sprowadzenie pojazdu z krajów znajdujących się poza strefą Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością wykonania odprawy celnej. Odprawę wykonuje uprawniony agent celny przygotowując i składając wszelką niezbędną dokumentację we właściwej siedzibie izby celnej. Odprawa wiąże się również z koniecznością uregulowania dodatkowych podatków takich jak: VAT, cło, akcyza.
Poniżej przedstawiamy stawki procentowe naliczane od kwoty bazowej przedstawionej w urzędzie. Uwaga: kwota na dowodzie zakupu jest weryfikowana i nie może rażąco odbiegać od średniej wartości rynkowej towaru.
Podatek | Wartość procentowa |
---|---|
VAT | 23% |
CŁO | 10% |
AKCYZA - pojazdy z silnikami o pojemności nieprzekraczającej 2000cm/3 | 3.1% |
AKCYZA - pojazdy z silnikami o pojemności przekraczającej 2000cm/3 | 18.6% |
Osoby które zakończą pobyt zagranicą i przez ostanie 12 miesięcy zamieszkiwały ciągiem na terytorium innego kraju oraz są posiadaczami i użytkownikami pojazdu przez okres co najmniej 6 miesięcy mogą starać się o tak zwane mienie przesiedlenia. Wiemy że cały proces jest dość wymagający dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem gdzie staraliśmy się wyszczególnić całą wymaganą dokumentację oraz opisać krok po kroku przebieg całej procedury.
Szczegóły zagadnienia opisaliśmy na naszym blogu: Nie płać akcyzy! - mienie przesiedlenia - samochody sprowadzone z zagranicy
Rodzaj pojazdu | Opłata |
---|---|
Samochód osobowy z wymianą tablic | 256zł |
Przyczepa sprowadzona | 81zł |
Rodzaj pojazdu | Opłata |
---|---|
Motocykl sprowadzony z zagranicy | 197zł |
Motorower/skuter sprowadzony | 111.50zł |
Aby zlecić przerejestrowanie samochodu sprowadzonego wystarczy zadzwonić na naszą infolinie. Nasz wykwalifikowany personel poinformuje Państwa jakie dokumenty należy dostarczyć by sfinalizować usługę rejestracji pojazdu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub wizytę w biurze.
Nasza firma prowadzi usługi z zakresu czynności administracyjnych w dwunastu miastach górnej części Polski. Opłacamy podatki akcyzowe, uzyskujemy wszelkie decyzje o zwolnieniu z konieczności opłacenia podatków a w przypadku krajów nie należących do wspólnoty europejskiej nasi agencji celni wykonują odprawy. Obsługujemy takie miasta jak:
Zapewniając kompleksową usługę administracyjną w powyższych miastach obsługujemy należności podatkowe w urzędach celnych oraz skarbowych. Już nie trzeba umawiać wizyt w urzędzie lub stać w kolejkach urzędowych teraz wszystkie formalności podatkowe wykonamy za Państwa a tablice dostarczymy pod wskazany adres.
Czas potrzebny na sfinalizowanie wszelkich czynności rejestracyjnych uzależniony jest od dwóch czynników. Pierwszy decydujący czynnik to rodzaj pojazdu jaki sprowadziliśmy a drugi to miasto w jakim planujemy go zarejestrować. Ogólnie samochody przed rejestracją wymagają od nas opłacenia podatku akcyzowego lub wykonania odprawy celnej która w zależności od miasta zajmuje od 2dni do 6dni roboczych. Następnym krokiem jest rejestracja w wydziale komunikacji gdzie średnio musimy liczyć od 1-2dni roboczych.
Tak ... w przypadku aut sprowadzonych z zagranicy możemy dokonać tzw. rejestracji warunkowej. Procedura rejestracji jest wtedy przyspieszona i polega na zarejestrowaniu pojazdu bez konieczności okazywania dokumentu świadczącego o uregulowaniu obowiązku akcyzowego. Poświadczenie opłacenia akcyzy dostarczamy wtedy do wydziału komunikacji po 30dniach odbierając tzw. twardy dowód rejestracyjny. W tym miejscu warto nadmienić że zalecamy tryb standardowy ze względu na możliwość wystąpienia nietypowych okoliczności (np. korekty podatku akcyzowego w urzędzie skarbowym lub zmian w decyzji z urzędu celnego). Taka sytuacja często wymaga bowiem okazania oryginalnych dokumentów które po rejestracji warunkowej są zatrzymane przez wydział komunikacji. Powrotne uzyskanie dowodu rejestracyjnego jest w zależności od miasta uciążliwym i czasochłonnym procesem. Dlatego jeżeli nie jesteśmy zmuszeni to rozsądnym wyborem jest przeprowadzenie całej procedury w trybie standardowym.
![]() | Rejestracja samochodów/pojazdów sprowadzonych z zagranicy wymaga od nas wizyty w kilku urzędach z racji wielu czynności administracyjnych. Poszczególne sytuacje są bardzo zróżnicowane a regulacje zmieniają się tak często że ciężko powiedzieć jakie formalności będą nas czekać w przyszłości. Na szczęście my na co dzień mamy do czynienia z kwestiami administracyjnymi wykonując wszelkie czynności za klientów. Sprowadziłeś auto i nie wiesz co dalej ? |
Proszę wybrać interesujący temat i przesłać swoje dane kontaktowe, nasz konsultant skontaktuję się z Państwem i odpowie na każde pytanie.