.REJESTRACJA

izba celna gdańsk

Urząd celny
Gdańsk

Informacje ogólne

Urząd Celny w Gdańsku (ul. Opłotki 1) to pierwsze miejsce, jakie musimy odwiedzić po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy. W urzędzie celnym opłacamy podatek akcyzowy, decyzje którą otrzymamy po opłaceniu należnego podatku musimy przedstawić w wydziale komunikacji podczas rejestracji.


Uwaga: Klientów ceniący sobie czas oraz wygodę zachęcamy do zapoznania się z naszą usługą związaną z opłaceniem podatku akcyzowego za klienta, uchroni to Państwa od dni wolnych z pracy, rozbudowanego aparatu biurokracji oraz kolejek urzędowych. Istnieje mozliwość opłacenia podatku akcyzowego w domu oraz zarejestrowania pojazdu, przyjeżdzamy odbieramy dokumenty, finalizujemy wszelkie czynności administracyjne, a gotowe tablice dostarczamy pod wskazany adres.


Masz pytania ? ZADZWOŃ: 506-328-644

Ile zapłacimy akcyzy od sprowadzonego pojazdu ?

Akcyza jest podatkiem obowiązkowym naliczanym podczas sprowadzenia pojazdu na terytorium kraju, na złożenie deklaracji akcyzowej mamy 14dni od momętu przywiezienia samochodu, po upływie tego czasu urząd celny nakłada mandat za nie terminowe złożenie deklaracji akcyzowej. Wysokość podaktu akcyzowego uzależniona jest od kilku czynników: wartości pojazdu która jest zadeklarowana w deklaracji AKCU(wartośc deklarujemy z umowy, rachunku lub faktury), pojemności silnika: pojazdy z silnikami do 2000cm3 - akcyza 3,1% , pojazdy z silnikami powyżej 2000cm3 - akcyza 18,6% ... ostatnim czynnikiem który wpływa na wysokość podatku akcyzowego jest kurs waluty w której zakupiliśmy pojazd(kurs ustalany jest na dzień w którym przekroczyliśmy granicę).

Weryfikacja oraz opłata na konto

Po wczesniejszym złożeniu deklaracji oraz pozytywnej weryfikacji wartości przez urząd administracji skarbowej istnieje możliwość opłacenia podatku na konto Urzędu skarbowego w Nowym Targu, w tytule należy podać dane zobowiązanego oraz pesel(dot. osób fizycznych) lub nip(dot. podmiotów prowadzących działalność gospodarczą):

nr konta: 84 1010 1270 0008 2422 2400 0000

Zachęcamy jednak do odwiedzenia kasy w oddziale urzędu celnego na ul. opłotki 1 oraz opłacenie podatku gotówkowo aby przyspieszyć wydanie decyzji, urzad administracji skarbowej wydaje decyzje o opłaceniu podatku akcyzowego po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. W przypadku finalizowania czynności administracyjnych przez naszą firmę koszt podatku akcyzowego jest wykładany przez pracownika wykonującego usługę oraz rozliczany na końcu przy odbiorze dokumentów lub gotowych tablic rejestracyjnych.

Opłata skarbowa

Podczas regulowania należności w kasie urzędu celnego przy ul.opłotki 1 należy przedstawić dowód opłaty skarbowe wysokości 17zł tytułem akcyza(podać nr. vin pojazdu), opłatę należy uiścić na poczcie lub wykonać przelew na rachunek:

Urząd Miejski w Gdańsku

80-803 Gdańsk ul. Nowe Ogrody 8/12

konto: 31 1240 1268 1111 0010 3877 3935


Nazwa:Urząd celny
Miasto:Gdańsk
Dzielnica:Śródmieście
Kod:80-730
Ulica:Opłotki 1
Telefon:801 470 477
Fax:+48 33 857-63-83
Site:www.gdynia.uc.gov.pl

Godziny przyjęć:

Poniedziałek : 7:30 – 14:30

Wtorek : 7:30 – 14:30

Środa: 7:30 – 14:30

Czwartek: 7:30 – 14:30

Piątek: 7:30 – 14:30


rejestracja pojazdu

Administracja w domu nic prostrzego !

teraz zarejestrujesz pojazd lub wykonasz tłumaczenie nie wychodząc z domu.

Czytaj więcej
rejestracja pojazdu

Akcyza przez internet ! Nowość

opłać podatek akcyzowy przez internet z domu

Czytaj więcej

Obsługujemy całe województwo pomorskie

potrzebujesz pomocy w innym mieście
skontaktuj się z nami

 • GDAŃSK
 • GDYNIA
 • SOPOT
 • PRUSZCZ GD
 • KOŚCIERZYNA
 • KARTUZY
 • WEJHEROWO
 • MALBORK
 • TCZEW
 • PUCK
 • STAROGARD GD
 • WŁADYSŁAWOWO
Kontakt

Masz pytania ?

porozmawiaj z naszym konsultantem

Proszę wybrać interesujący temat i przesłać swoje dane kontaktowe, nasz konsultant skontaktuję się z Państwem i odpowie na każde pytanie.