.REJESTRACJA

izba celna gdańsk

Urząd celny
Gdynia

Informacje ogólne

Urząd Celny w Gdyni (ul. handlowa 29"Basen IV") to pierwsze miejsce, jakie musimy odwiedzić po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy. W urzędzie celnym dokonujemy czyności związanych z opłata podatku akcyzowego, weryfikacja wartości i deklaracji AKCU następuje w urzędzie administracji skarbowej.


Uwaga: Klientów ceniący sobie czas oraz wygodę zachęcamy do zapoznania się z naszą usługą związaną z opłaceniem podatku akcyzowego za klienta, uchroni to Państwa od dni wolnych z pracy, rozbudowanego aparatu biurokracji oraz kolejek urzędowych. Istnieje mozliwość opłacenia podatku akcyzowego w domu oraz zarejestrowania pojazdu, przyjeżdzamy odbieramy dokumenty, finalizujemy wszelkie czynności administracyjne, a gotowe tablice dostarczamy pod wskazany adres.


Masz pytania ? ZADZWOŃ: 506-328-644

Jak wyliczany jest podatek akcyzowy ?

Podatek akcyzowy jest nakładany obligatoryjnie na wszelkie pojazdy osobowe, niektóre pojazdy specialistyczne oraz samochody campingowe sprowadzone na terytorium kraju, na wysokość należnego podatku wpływa kilka czynników. Podstawowym czynnikiem wpływającym na wysokości podatku jest wartość zakupionego pojazdu(zadeklarowana na umowie lub rachunku), drugim pojemność silnika. Na obecną chwilę sprowadzając pojazd z zagranicy istnieją dwa progi podatku akcyzowego: samochody lub inne pojazdy z silnikami o pojemności nie przekraczającej 2000cm3 - 3,1%, natomiast wszystkie silniki powyżej 2000cm3 - 18,6%(wartości zadeklarowanej na umowie lub rachunku). Należy pamiętać że urząd administracji skarbowej przeprowadzając weryfikacje deklaracji sprawdza wartość zadeklarowaną na rachunku lub umowie która nie może znacznie odbiegać od średnich wartości rynkowych.

Opłata akcyzy na konto

Po wczesniejszym złożeniu deklaracji oraz pozytywnej weryfikacji wartości przez urząd administracji skarbowej istnieje możliwość opłacenia podatku na konto Urzędu skarbowego w Nowym Targu, w tytule należy podać dane zobowiązanego oraz pesel(dot. osób fizycznych) lub nip(dot. podmiotów prowadzących działalność gospodarczą):

nr konta: 84 1010 1270 0008 2422 2400 0000

Zachęcamy jednak do odwiedzenia kasy w oddziale urzędu celnego i opłacenie podatku gotówkowo, urzad administracji skarbowej wydaje decyzje o opłaceniu podatku akcyzowego dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy. W przypadku finalizowania czynności administracyjnych przez naszą firmę koszt podatku akcyzowego jest wykładany przez pracownika wykonującego usługę oraz rozliczany na końcu przy odbiorze dokumentów lub gotowych tablic rejestracyjnych.

Uiszczenie opłaty skarbowej

Podczas regulowania należności w kasie urzędu celnego należy przedstawić dowód opłaty skarbowe wysokości 17zł tytułem akcyza(podać nr. vin pojazdu), opłatę należy uiścić na poczcie lub wykonać przelew na rachunek:

Urząd Miasta Gdynia

81-382 Gdynia ul. Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54

konto: 73 1440 1026 6153 0410 0000 0065


Nazwa:Urząd celny
Miasto:Gdynia
Dzielnica:Cisowa
Kod:81-061
Ulica:handlowa 29
Telefon:58 621-66-43
Fax:58 621-66-45
Site:www.gdynia.uc.gov.pl

Godziny przyjęć:

Poniedziałek : 7:45 – 15:00

Wtorek : 7:45 – 15:00

Środa: 7:45 – 15:00

Czwartek: 7:45 – 15:00

Piątek: 7:45 – 15:00


rejestracja pojazdu

Administracja w domu nic prostrzego !

teraz zarejestrujesz pojazd lub wykonasz tłumaczenie nie wychodząc z domu.

Czytaj więcej
rejestracja pojazdu

Akcyza przez internet ! Nowość

opłać podatek akcyzowy przez internet z domu

Czytaj więcej

Obsługujemy całe województwo pomorskie

potrzebujesz pomocy w innym mieście
skontaktuj się z nami

 • GDAŃSK
 • GDYNIA
 • SOPOT
 • PRUSZCZ GD
 • KOŚCIERZYNA
 • KARTUZY
 • WEJHEROWO
 • MALBORK
 • TCZEW
 • PUCK
 • STAROGARD GD
 • WŁADYSŁAWOWO
Kontakt

Masz pytania ?

porozmawiaj z naszym konsultantem

Proszę wybrać interesujący temat i przesłać swoje dane kontaktowe, nasz konsultant skontaktuję się z Państwem i odpowie na każde pytanie.